Časté otázky
Chci začít hrát Nebe v plamenech a nevím jak. Co mám dělat?
Stačí ve WAP prohlížeči Tvého mobilního telefonu zadat adresu www.nvp.cz a nebo si stáhnout Java hru od svého operátora. V případě problémů a nebo pokud chceš vědět víc, přečti si návod Jak začít.
Co potřebuju k tomu, abych mohl hrát Nebe v plamenech?
Stačí Ti mobilní telefon podporující WAP. No, a samozřejmě taky chuť si zahrát a vystřílet si nějakou z atraktivních výher. Pokud chceš pro hraní využít Java hru Nebe v plamenech, musí Tvůj mobilní telefon podporovat také stahování Java her. Více informací a návod, jak mobilní telefon před hraním nastavit, najdeš na stránce Jak začít.
Jak se liší hraní přes WAP prohlížeč a přes Java hru Nebe v plamenech?
Oba způsoby hraní jsou rovnocenné s tím, že hraní přes Java hru je komfortnější. Java hra nabízí ovládání letadla klávesami (například stisk 5 pro střelbu, stisknutí # pro zrychlení letadla atd.) oproti ovládání přes odkazy u WAP prohlížeče. Navíc je u Java hry na barevných telefonech herní zážitek umocněn dobovými barevnými obrázky a na telefonech, které podporují samplované zvuky, pak navíc úžasnými zvukovými efekty.
Co to je WAP prohlížeč?
WAP prohlížeč je program v tvém mobilu, který umožňuje stahovat a prohlížet WAP stránky pomocí služby WAP.
Co to je WAP?
WAP je zkratka pro Wireless Application Protocol. Zjednodušeně řečeno se jedná o technologii umožňující prohlížet na mobilním telefonu internetové stránky podobně jako na počítači, ale s tím rozdílem, že stránky musí být jejich výrobcem upraveny co do obsahu i velikosti, aby se vešly na displej mobilního telefonu. Součástí takto upravených WAP stránek můžou být i obrázky - na barevných mobilech samozřejmě barevné.
Jak zjistím, které mobily WAP podporují?
Informace o mobilních telefonech, které podporují WAP, najdeš například na stránkách Telefónica O2 nebo T-Mobile a nebo se stačí zeptat na info lince kteréhokoliv operátora.
Je potřeba před hraním telefon nějak nastavit?
Ano. Na mobilním telefonu je potřeba správně nastavit službu WAP. Podrobný návod najdeš na stránce Jak začít.
Můžu hru hrát, i když nejsem uživatelem sítě Telefónica O2 neboT-Mobile?
Samozřejmě. Účast ve hře je otevřená všem, přístup do hry Nebe v plamenech je však možný pouze s nastaveným WAP připojením přes společnost Telefónica O2 nebo T-Mobile. Pokud tedy nejsi zákazníkem jedné z těchto dvou společností, podívej se na stránku s nastavením pro zákazníky ostatních operátorů.
Můžu hrát Nebe v plamenech i přes GPRS?
Samozřejmě. Podmínkou je pouze být zákazníkem společnosti Telefónica O2 nebo T-Mobile, mít aktivovanou tuto službu a mít v telefonu správné nastavení této služby. Více informací o nastavení telefonu se dozvíš na stránce Jak začít.
Co je GPRS?
GPRS je technologie pro rychlý přenos dat. Navíc při připojení na WAP pomocí GPRS platíš pouze za přenešená data, nikoliv za to, jak dlouho jsi připojen.
Telefon mám nastavený pro WAP správně, ale připojení mi stále nefunguje. Co mám dělat?
Pokud máš nastavení opravdu správně a připojení přesto nefunguje, je možné, že ještě nemáš aktivovánu službu WAP. Zavolej infolinku svého operátora a požádej o její aktivaci, případně požádej o radu s nastavením telefonu. Číslo infolinky je u společnosti Telefónica O2 *11 (paušál) nebo *88 (Go), u společnosti T-Mobile má infolinka číslo 4603.
Kolik mě hraní bude stát?
Registrace ve hře Nebe v plamenech je zdarma. Za samotné hraní Nebe v plamenech pak platíš pouze poplatek, který Ti účtuje Tvůj operátor za tebou zvolené připojení. Viz stránky Telefónica O2, T-Mobile a Vodafone.
WAP mám nastavený dobře a chci hrát, co mám dělat?
Do hry se můžeš dostat hned několika způsoby:
- Můžeš jít přímo na URL adresu hry www.nvp.cz.
- Nebo jdi na portál t-zones, běž do sekce t-games > WAP hry a zvol Nebe v plamenech.
- Nebo vstup na O2 Active, běž do sekce Zábava > Hry a zvol Nebe v plamenech.
Poté už stačí jen zvolit 'Vstupte >' a jsi ve hře.
Všechny způsoby vstupu do hry jsou rovnocenné a záleží jen na Tobě, který si vybereš.
Jaký je rozdíl mezi misí Bitva o přežití a Hon na lišku?
Mise Bitva o přežití je hlavní hra, zde se hraje o prestiž a zejména pak o ceny! Mise Hon na lišku je určena především pro trénink. I když i zde můžeš najít pozemní cíle a střílet na všechny připojené protihráče, nejdůležitější je pohyblivý cvičný terč - Liška.
Jaký význam mají značky na snímku bojiště?
V průsečíku os směrové růžice je Tvoje letadlo. Na koncích směrové růžice jsou značky S jako sever, J jako jih, V jako východ a Z jako západ. Na pomyslných hodinách kolem Tvého letadla (kružnici) můžeš najít ještě tyto značky: 'A’ ... směr k domovskému letišti, ’+’ ... směr k nejbližšímu nepříteli, ’0’ ... směr k několika dalším nepřátelům.
Jak rychle vlastně letím?
Aktuální rychlost svého letu v kilometrech za hodinu najdeš pod hlavním obrázkem (snímkem bojiště). Vyjádřeno v parametrech hry odpovídá např. rychlost 200 km/h zhruba rychlosti 1 obrazový bod za sekundu. Poznámka: Jeden obrazový bod (pixel) je jedna tečka na displeji mobilu.
Co ve hře znamená vzdálenost udaná v metrech?
Jeden obrazový bod (jedna tečka displeje) odpovídá vzdálenosti 5 metrů. Pokud máš tedy hlavní obrázek velký například 95 x 59 bodů (pixelů), vidíš pole o velikosti 475 x 295 metrů. Analogicky, nepřítel ve vzdálenosti např. 500 m je tedy právě 100 pixelů daleko.
Co znamená, když se A podtrhne?
Jakmile se písmenko 'A' udávající směr k Tvému domovskému letišti podtrhne, jsi v dostatečné blízkosti od svého letiště a můžeš jít na přistání. Jinými slovy, na stránce 'Kabina' Ti mezi volbami přibude v dolní části odkaz 'Přistát'.
Mohu přistát i jinde než na svém domovském letišti?
Přistát můžeš kdekoliv, stačí v menu ’Další volby’ zvolit ’Přistát zde’. Narozdíl od domovského letiště se Ti však při přistání mimo něj nedoplní střelivo a palivo. Navíc po přistání mimo domovské letiště nemůžeš svůj stroj schovat do hangáru a je tedy nepřátelům na očích a snadno zranitelný.
Co je a není ze vzduchu/ze země vidět?
Pokud své letadlo ukryješ před zraky všech nepřátel do hangáru, jsi v něm sice v bezpečí, ale na druhou stranu vůbec nevidíš, co se děje venku, nevidíš ani letadla protihráčů, ani pozemní cíle. Pokud máš naopak své letadlo mimo hangár, ostatní hráči ho vidí a mohou ho zasáhnout střelbou, a to bez ohledu na to, zda letíš nebo stojíš na zemi. S letadlem mimo hangár však můžeš vidět letadla protihráčů i pozemní cíle.
Mohu změnit typ letadla?
Ano. Typ svého letadla můžeš změnit kdykoli v průběhu mise. Změnu letadla najdeš v menu 'Další volby' pod volbou 'Moje nastavení'. Změna je samozřejmě možná jen tehdy, pokud právě stojíš se svým letadlem v hangáru na domovském letišti.
Mohu v rámci boje oslovit své protihráče?
Určitě. V menu 'Další volby' je hned na první pozici volba 'Chat'. Tam stačí kliknout na odkaz 'Vložit zprávu' a vybrat adresáta ze seznamu nejbližších nepřátel, případně zvolit 'Zadej přezdívku' a oslovit kohokoli jiného. Přes odkaz 'Zpráva všem' lze napsat všem hráčům. Tato veřejná zpráva je pak zobrazena také na webových stránkách hry.
Jak poznám, že mám v chatu zprávu?
V Kabině za odkazem 'Další volby' přibude písmeno N v závorce - 'Další volby (N)'. Značka (N) se objeví také za volbou 'Chat' - 'Chat (N)'.
Je pravda, že si můžu nastavit jinou velikost obrázku?
Ano. Herní server v tuto chvíli rozeznává několik desítek mobilů a automaticky přizpůsobuje velikost hlavního obrázku velikosti displeje a možnosti obrázkem posunovat. Pokud Ti ale přednastavená (optimální) velikost nevyhovuje, můžeš si ji v menu 'Další volby' na stránce 'Moje nastavení' kdykoli změnit. Poznámka: Pokud právě Tvůj mobil nepodporujeme a neumožňujeme na něm nastavit takovou velikost, kterou by jistě zobrazit dokázal, napiš nám prosím na adresu nvp@dolphingames.cz.
Co mám dělat, když jsem tady nenašel odpověď na svoje otázky?
Napiš nám prosím na adresu nvp@dolphingames.cz.
|